Apaszka chusta sklep

Jak przechowywać i dbać o apaszki z jedwabiu?

Wysokiej klasy jedwabne apaszki są drogie, delikatne i chcesz je zabezpieczyć, aby służyły na dłużej. Czy trzymać je w szufladzie czy na wieszaku? Czy należy je samemu prać ręcznie, czy oddać do pralni? Jacy są najwięksi wrogowie jedwabnej chusty? Sklep Apaszkijedwabne.PL sprzedaje wysokiej jakości jedwabne szale i zawsze chętnie dzieli się profesjonalnymi wskazówkami dotyczącymi konserwacji ukochanych akcesoriów.

chusty jedwab sklep
NIE!!!

Szuflada czy wieszak?

Wieszaki nigdy nie są dobrym rozwiązaniem do przechowywania jedwabnych szalików. Wieszaki z drutu pozostawią zmarszczki i zagniecenia na szaliku. Jeszcze gorsze są wieszaki z klipsami. Czy wieszak z miękkiej gumy z wieloma poprzeczkami (podobny do bardzo dużego wieszaka do krawata) jest lepszym rozwiązaniem? Nie bardzo. Mieści kilka szalików jednocześnie (wygodnie jest na pierwszy rzut oka wybrać szalik, który najlepiej pasuje do twojego stroju); nie ochroni jednak ukochanych apaszek przed światłem i kurzem. Dlatego zalecamy, aby chusty były delikatnie złożone w oryginalnym pudełku, umieszczonym w szufladzie. Ponieważ tkanina jedwabna musi oddychać, zalecamy również zdjęcie pokrywki z pudełka (nie wyrzucaj jej trzymaj ją schowaną pod pudełkiem).

Wieszaki dobre czy nie na jedwabne szale?

Piękny jedwabny szalik najlepiej trzymać w pudełku aby uniknąć bezpośredniego światła słonecznego i kurzu

Najgorsi wrogowie twojej apaszki jedwabnej to wieszaki i perfumy

Pozostawienie Apaszki jedwabnej damskiej lub męskiej na wieszaku nie chroni go przed kurzem i zbyt dużą ilością bezpośredniego światła słonecznego – które w końcu wpłynie na kolory twojego szalika – perfumy są kolejnym strasznym wrogiem. Nigdy nie rozpylaj perfum na szaliku ani na szyi. Spryskaj go za uszami lub na nadgarstki.

Apaszka chusta sklep
TAK PRZECHOWYWAĆ APASZKI I SZALIKI Z JEDWABIU!!

Jakie prać szaliki i chusty jedwabne?

Piorąc jedwabny szal w domu, podejmujesz wielkie ryzyko, nieodpowiedni detergent na zawsze zepsuje kolory szalika. Zbyt mocne dociskanie szalika zniszczy włókna jedwabiu. Najlepszą opcją pozostaje wyczyszczenie szalika na sucho… raz na jakiś czas. Jeżeli jednak zdecydujesz się oddać szal do pralni chemicznej, nie zapomnij uprzedzić, że twój szal jest zrobiony z jedwabiu…i poproś aby nie używali silnych rozpuszczalników.

Jak wyprasować apaszkę jedwabną?

Jeśli używasz tradycyjnego żelazka, zawsze ustawiaj je na małą temperaturę (zbyt dużo ciepła zniszczy tkaninę). Prasuj szalik po drugiej stronie, umieszczając cienką i czystą bawełnianą szmatkę między szalikiem a żelazkiem, jeśli twój jedwabny szal ma ręcznie zwijany brzeg, unikaj jego prasowania. Zamiast tego prasuj wzdłuż rąbka.

Aby uzyskać lepszy efekt, zalecamy jednak lekkie parowanie jedwabnego szalika. Możesz użyć żelazka parowego. Jeśli używasz żelazka parowego, bardzo pomocna będzie cienka i czysta bawełniana ściereczka do prasowania. W każdym razie poruszaj żelazkiem stale i szybko, aby uniknąć przypalenia. I pamiętaj, aby jedwab całkowicie ostygł przed złożeniem szalika.

Pielęgnacja jedwabnych apaszek z pewnością wymaga nieco więcej uwagi niż poliestrowych apaszek. Ale te kilka wskazówek powinno pomóc ci zachować jedwabny szalik na lata w bardzo dobrej kondycji. A przecież ujmijmy to w ten sposób: warto! Jedwab jest zdecydowanie najbardziej luksusową, lśniącą i boską tkaniną, jaką kiedykolwiek wyprodukowano na ziemi… Mamy nadzieję, że pomogliśmy i już wiesz jak dbać o swoją apaszkę jedwabną!

You Might Also Like
Dodaj komentarz