Chusta damska

Apaszki Jedwabne – mały akcent ekskluzywnego stylu

Chusta damska
Chusta jedwabna damska

Mały jedwabny szalik to tradycyjny klasyczny dodatek zaprojektowany tak, aby Twój styl był elegancki i nieskazitelny i dopełniał Twój wygląd. Znajduje zastosowanie nie tylko we włoskich i francuskich kolekcjach mody. Jedwabne apaszki można zobaczyć w każdej europejskiej stolicy, a w 2021 roku ten element klasyki stał się jednym z najistotniejszych trendów. Tak kompaktowy i wyrafinowany dodatek można łatwo przekształcić w opaskę na głowę lub szalik , dzięki czemu jest również uniwersalny. Najczęściej widać go na szyi, ale nie mniej stylowo prezentuje się na nadgarstku i na uchwycie torebki.

Jedwabne szale: historia i współczesna moda ekskluzywnych dodatków

Co dziwne, pierwsze jedwabne szale były wyłącznie męskimi dodatkami , ale we współczesnym świecie stały się znakiem statusu i idealnego stylu dla kobiet. W przeciwieństwie do jedwabnych apaszek męskich, szaliki damskie mają jasne odcienie, czasami z chwytliwymi nadrukami lub ozdobami. To właśnie ta różnica sprawia, że ​​zwykła chusteczka staje się punktem kulminacyjnym kobiecego wizerunku.

Duży jedwabny szal z łatwością mieści się w torebce , a wieczorem można go wyjąć i zarzucić na ramiona. Trudno powiedzieć, że cię ogrzeje. Ale z drugiej strony nie będzie trudno zobaczyć pełne podziwu spojrzenia mężczyzn i zazdrosne westchnienia kobiet.

Oprócz apaszek kobiety upodobały sobie także spodnie. Walki o spodnie toczą się od dawna, a niektóre trendy religijne nadal ich zabraniają, uznając, że noszenie spodni przez kobiety jest niedopuszczalne. Z kolei szale bez trudu i zupełnie niepostrzeżenie weszły do ​​damskiej garderoby. Wiele pań zdaje sobie sprawę  z zalet jedwabnych szalików: są pewne, że te urocze dodatki zostały stworzone specjalnie dla nich. Nie jest to dziwne, ponieważ jedwabne szale od dawna znajdują się w arsenale kobiet. Teraz pojawiły się ich miniaturowe kopie, zdolne z udanym doborem koloru i wzoru, korzystnie podkreślić rysy twarzy, ogólny wygląd czy modną fryzurę.

Apaszki damskie ekskluzywne
Apaszka z jedwabiu ekskluzywna

Jedwabne apaszki damskie i męskie: pasują do każdego stylu ubioru

Jedwabny szal idealnie komponuje się z szeroką gamą stylizacji i strojów. Biznesowe, sportowe, casualowe, a także wieczorowe i romantyczne bluzki – ten miniaturowy dodatek sprawdzi się wszędzie. Dodatkowo jedwabny szal zapewni Ci chłód w upalny dzień.

Za największą estetyczną zaletę chusty jedwabnej można uznać to, że jest ona w stanie wizualnie dopasować długość szyi. Noszenie chusty na szyi sprawia wrażenie, że stała się bardziej wyrazista, pełna wdzięku i smukła.

Wybierz szal, który najbardziej Ci odpowiada, a z pewnością stanie się Twoim ulubionym dodatkiem, z którym nie będziesz chciał się rozstać. W końcu jedwab jest między innymi niesamowicie przyjemny w dotyku. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór wzorów i artykułów dotyczących tych wspaniałych dodatków.

Czytaj również: Jak nosić jedwabne apaszki

You Might Also Like
Dodaj komentarz